• angielska wersja strony www.bg.zut.edu.pl
  • kontrast strony domyślny
  • kontrast strony białe litery na czarnym tle
  • kontrast strony żółte litery na czarnym tle
  • rozmiar czcionki na stronie domyślny
  • rozmiar czcionki na stronie powiększony o 1 punkt
  • rozmiar czcionki na stronie powiększony o 2 punkty
  • profil facebook Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie

Wypożyczalnia 91 449 42 93, Czytelnia 91 449 40 95, Informatorium 91 449 42 28, Sekcja Wypożyczeń Międzybibliotecznych 91 449 41 98

strona internetowa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Applied Science & Technology Source oraz - Art Source jeszcze raz - - Archiwum 2013 - Dostępy testowe

Applied Science & Technology Source oraz - Art Source jeszcze raz

Zapraszamy do kolejnego testu baz:
- Applied Science & Technology Source  oraz
- Art Source
Bazy dostępne są na stronie EBSCOhostWeb

Applied Science & Technology Source  to obszerna pełnotekstowa baza obejmująca pełne spektrum nauk stosowanych, inżynieryjnych i informatyki. Prezentuje zgromadzoną wiedzę na temat badań i wyzwań tradycyjnej inżynierii i dostarcza materiałów do badań nad konsekwencjami zastosowań nowych technologii. Zakres tematyczny bazy obejmuje wiele dziedzin z zakresu nauk stosowanych. Baza zawiera ponad 1.400 czasopism pełnotekstowych, w tym 80% to czasopisma recenzowane naukowo oraz ponad 260 pełnotekstowych monografii i książek, kolekcje materiałów konferencyjnych  i inne publikacje.

Tematyka bazy obejmuje:
Akustykę
Astronautykę
Chemię
Geologię
Inżynierię i materiały biomedyczne
Komputerowe bazy danych i oprogramowanie
Lotnictwo
Maszynoznawstwo
Matematykę stosowaną
Metalurgię
Mineralogię
Nowe technologie
Przemysł tekstylny
Robotykę
Sieci neuronowe i optyczne
Sztuczną inteligencję
Technologie informacyjne i komunikacyjne
Technologię morską
Technologię żywności
Teorię i systemy komputerowe
Tworzywa sztuczne
Źródła energii i badania

Art Source to pełnotekstowa baza z dziedziny architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Zawiera abstrakty i pełne teksty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych, książek oraz publikacji branżowych. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką - od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną.

Art Source zawiera:
- Pełne teksty ponad 630 czasopism naukowych i ponad 220 książek
- Szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych.
- Kolekcję ponad 63,000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł
- Wiele publikacji nie tylko w j. angielskim ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim
- Podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł

Test  zaplanowany został do 13 listopada 2013.

Biblioteka Główna
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
ul. Ku Słońcu 140

fax: 91 433 65 04