• angielska wersja strony www.bg.zut.edu.pl
  • kontrast strony domyślny
  • kontrast strony białe litery na czarnym tle
  • kontrast strony żółte litery na czarnym tle
  • rozmiar czcionki na stronie domyślny
  • rozmiar czcionki na stronie powiększony o 1 punkt
  • rozmiar czcionki na stronie powiększony o 2 punkty
  • profil facebook Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie

Wypożyczalnia 91 449 42 93, Czytelnia 91 449 40 95, Informatorium 91 449 42 28, Sekcja Wypożyczeń Międzybibliotecznych 91 449 41 98

strona internetowa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

2018-01-18

Narzędzia bibliometryczne InCites i SciVal

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wykupiło na 2018 rok licencję pilotażową na dostęp do narzędzi bibliometrycznych InCites i SciVal.
    Umożliwiają one wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.
    Stanowią również przydatne narzędzie dla autorów, którzy mogą nawiązać współpracę z naukowcami innych uczelni oraz wybrać odpowiednie źródło do publikacji wyników swoich badań.

SciVal analizuje dane zawarte w bazie Scopus. Użytkownik, który chce skorzystać z narzędzia, musi posiadać osobiste konto na serwerze wydawcy Elsevier. Może to być konto założone wcześniej w bazach Science Direct lub Scopus. Konto takie można także założyć na serwerze SciVal wybierając w menu opcję “Register Now”.
Więcej na temat SciVal

InCites służy do analizy danych z baz Web of Science Core Collection, JCR i ESI.
Aby skorzystać z narzędzia, należy mieć osobiste konto na platformie Web of Science.
Więcej na temat InCites oraz o rejestracji

Dostęp do narzędzi w ramach sieci uczelnianej ZUT lub z komputerów domowych przez VPN.

Biblioteka Główna
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
ul. Ku Słońcu 140

fax: 91 433 65 04